Potwory

Pożeracz snów

tekst archiwalny - 10 lutego 2008
Siedziałem na krześle pośrodku pustego salonu państwa Bursów. Krzyki z sąsiedniego domu już ledwo dało się słyszeć. Nie! Już ich nie było. To tylko echo niedawnych wspomnień odezwało mi się w głowie. Bogowie – pomyślałem. Nie wiedziałem, że będę taki spokojny. Wyjąłem miecz z pochwy, uniosłem i przyjrzałem mu się. – Ani drgnie, wyszeptałem. Nawet mi się ręce nie trzęsą.

Ostatnie źródło światła przysłoniły burzowe chmury, które sunęły po niebie niczym armia czarnych smoków. Krew zaczęła już wsiąkać w deski. Siedzę już tutaj dobre pół godziny. – Dlaczego cię jeszcze nie ma!? - krzyknąłem w napływie szaleństwa. Po chwili zwątpienia stwierdziłem, że to z braku krwi. Już widzę białe plamy przed oczami… Drzwi. Tak. Już tu jest. Słyszę jego oddech. Czuję jak mrok ogarnia mnie z każdej strony. Schody. Idzie do pokoju. Już wie, że nic mu nie zrobię. Nie śpieszy się. Drzwi uchylają się, a ja, zamiast podnieść miecz do walki, upuściłem go. Głuchy brzdęk zimnej stali odbił mi się w głowie. Wtedy zorientowałem się, że obok miecza leżę także ja. Z wysiłkiem zdołałem podnieść głowę, aby spojrzeć mu ostatni raz w oczy. Te dwa niebieskie płomienie. Stał już obok mnie, gdy poczułem jego palec dotykający mego karku. Położył mi rękę na ramieniu. Był to taki przyjemny dotyk… Przynosił ulgę, ukojenie.
- Czy pójdziesz ze mną do pałacu mej pani?
- Tak, pójdę – odrzekłem.
- Czy przysięgasz służyć jej do zakończenia swego życia?
- Tak, przysięgam.
- Zatem wstań i chodź za mną, a będziesz szczęśliwy do końca istnienia.


Obrazek


Rys. Reinhardt

Potwór do edycji 3,5

Pożeracz snów
Średni przybysz

Kostka Wytrzymałości: 5K8+5 (29pw)
Inicjatywa: +9 (+5 Zrę,+4 Poprawiona inicjatywa)
Szybkość: 12m
Klasa Pancerza: 21 (+6 naturalny,+5 Zrę)
Bazowy atak/zwarcie: +5/+6
Atak: ugryzienie +6 wręcz (1k4+1), lub pazury +6 wręcz (1k4+1)
Całkowity atak: ugryzienie +6 wręcz (1k4+1), lub pazury +6 wręcz (1k4+1)
Przestrzeń/zasięg: 1,5m/1,5m
Specjalne ataki: atak wzrokowy, duszenie, strach, wysączanie energii
Specjalne cechy: groza, węch, szybkie leczenie 2
Rzuty obronne: Wytrw+5, Ref+9, Wola+4
Atrybuty: S 12, Zr 20, Bd 11, Int 17, Rzt 11, Cha 17
Umiejętności: Nasłuchiwanie+3, Spostrzegawczość +7, Wiedza (plany) +11, Wyzwalanie się +10, Zbieranie informacji +5, Zwinność +13, Blefowanie +7, Skakanie +7, Wspinaczka +5, Koncentracja +7, Ukrywanie się +7
Atuty: Poprawiona inicjatywa, Uniki
Środowisko: Szare Pustkowia Hadesu
Występowanie: pojedynczo
Skala wyzwania: 7
Skarb: Żaden
Charakter: chaotyczny zły
Rozwój: Potwór nie rozwija się

Jest to przerażająca, wysoka na około 210 cm, szczupła bestia z oczami rozpalonymi błękitnym płomieniem. Nie posiada ona części brzucha, zamiast tego nad biodrami oraz pod klatką piersiową znajdują się długie kły. Skóra przypomina trochę kamień, pokryta jest bowiem grubą warstwą martwego naskórka chroniącego potwora przed obrażeniami. Posiada liczne spiczaste wypustki na ciele, które koncentrują się na pozbawionej owłosienia głowie.

WALKA

Pożeracze snów koncentrują się na pojedynczych celach: zbłąkanych podróżnych, pijanych chłopach w ciemnych i pustych zaułkach czy śpiących ludziach. Kochają wywoływać u nich strach, męczyć przez długie godziny. Gdy ofiara śpi, żywi się jej snami, uczuciami, pragnieniami. Kiedy jest w pobliżu ludzie, gubią ochotę do życia, czują pustkę i bezsens. Unika walki, woli raczej przestraszyć lub wyperswadować inne rozwiązanie konfliktu po czym podstępnie zabija swą ofiarę.

Atak wzrokowy: Atak wzrokowy ściśle powiązany jest ze strachem oraz wysączeniem energii. Gdy potwór dostatecznie długo wpatruje się w ofiarę (ok. 15 sekund), pada ona nieprzytomna a jej umysł pod wpływem zmęczenia i wyssanej energii tworzy w głowie koszmary, które później służą potworowi za pożywienie. Często od ludzi wycieńczonych potwór z łatwością wyciąga cenne informacje. Ratunkiem jest rzut obronny na Wolę o ST równym 26.

Strach: pożeracz snów wzbudza niepokój we wszystkich istotach, które znajdują się w jego pobliżu. Cecha ta działa jak Aura strachu i ma efekt analogiczny do czaru Strach .

Duszenie: jednym ze specjalnych ataków pożeracza snów jest duszenie. Po wykonaniu udanego testu zwarcia, zadaje 2k8+1 obrażeń duszonej istocie.

Wysączenie energii: każdy udany atak dotykowy pożeracza snów owocuje negatywnym poziomem u ofiary. Pożeracz snów stara się wykorzystywać tę zdolność na początku starcia, by możliwie najmocniej osłabić przeciwnika.
KOMENTARZE (7) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Dalien 11 lut 2008, 15:56
Ogólnie moje wyobrażenie było trochę inne, ta "gęba" nie miała funkcji, była jamą zamiast brzucha. Po prostu rysownik inaczej myślał niż ja;)
Jok 11 lut 2008, 14:59
a tak;p sorry myslalem ze pytasz mnie :P
ale geba na klacie a organy szczatkowe to dosc duza rozncia XD
moze potwor pozera sny ta geba?XD
Dalien 11 lut 2008, 14:21
Jok nie zrozumiałeś :P To było takie porównanie. Zresztą żeby dobrze oddać to co sobie wyobraziłem musiałbym stać przy Tobie i Ci mówić jak to narysować dokładnie ;) Zresztą i tak jestem zadowolony!
Jok 11 lut 2008, 09:16
gdzie Ty tu widzisz sutki?x_X wez sie dobrze przyjrzyj :]
Dalien 11 lut 2008, 08:16
Nie zapomniałem, zerknij jeszcze raz na opis :P

Potwór w dużej mierze pisany był pod kampanię. Jak dla mnie zawsze jest jakaś furtka dla wyobraźni mistrza gry :) Zresztą nie wszystko musi mieć jakąś role, może to głupie pytanie ale powiedz mi po co np nam facetom sutki na klacie? :D:D:D
Jok 10 lut 2008, 23:48
szkoda ze zapomniales Dalien mi wspomniec ze stworowi sie slipia swieca ;p
Kristof Dernhest Eidenfel 10 lut 2008, 23:35
Trochę po łebkach opisane, np. kompletnie nie wytłumaczone po co stworomi szczęka na brzuchu :D Ogólnie spoko, ale ten motyw z zębami trochę mnie rozwala :)

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 cze 2019, 18:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka