Potwory

Morski Orzeł

tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006
Morski orzeł to jeden z gatunków orła żyjących na Duaronie. Jeśli chodzi o budowę, to wygląda niemal identycznie jak zwykły orzeł (pod tym względem różnią się jedynie rozmiarem). Kolor jego piór jest niemal na całym ciele brązowy i jedynie od szyi wzwyż przechodzi w biały. Dziób jest nieco większy niż w przypadku innych gatunków. Dorastają do trzech metrów wysokości, a rozpiętość skrzydeł dochodzi do pięciu metrów.

Broń: w walce morskie orły używają swych potężnych dziobów. Zwykle starają się wcześniej przyszpilić przeciwnika swoimi wielkimi szponami.

Miejsca występowania: morskie orły żyją w klimacie gorącym i umiarkowanym, choć najlepiej czują się w tym pierwszym. Swoje gniazda budują na wysokich drzewach, zwykle na wyspach.

Występowanie: morskie orły łączą się w grupki liczące niespełna tuzin osobników oraz stada, w których ilość orłów może dochodzić do trzydziestu.

Cechy charakteru i zwyczaje: Morskie Orły zostały stworzone przez Manhulaha, złego wodza sahuaginów, w celu dostarczania informacji o sytuacji w lądowych miastach. Morskie Orły nie są co prawda inteligentne, jednak sahuagińscy magowie potrafią zajrzeć do umysłu każdemu stworzeniu i dowiedzieć się, co ich mózg zarejestrował.
Morskie Orły w miarę upływu czasu przestały być posłuszne sahuaginom i zaczęły zakładać gniazda na skalnych wybrzeżach Lśniącego Morza. Następnie stworzenia te powędrowały aż do Orczego Oceanu, a mówi się również, iż niedługo przeniosą się nad Morze Toporów, choć fakty są takie, że minie sporo czasu zanim to nastąpi.

Hierarchia: mimo, że morskie orły łączą się w dość duże stada, to nie ma w nich nigdy jednego przywódcy. Zwierzęta te kochają wolność i beztroskość, a poza tym są niezbyt inteligentne, trudno więc, by chciałe się podporządkowywać jakiejś innej istocie, i to jeszcze ze swojego gatunku.

Stosunek do magii/bóstw: morskie orły to zwierzęta, nie rozumieją więc czym jest religia, ani co to magia - choć latają po niebie właśnie dzięki niej.

Porozumiewanie: morskie orły wydają z siebie odgłosy charakterystyczne dla... orłów. Są to dość wysokie piski. W chwili zagrożenia potrafią złowieszczo zagruchać (w tym miejscu redaktor "Naimad" wyznaczył nowe standardy - dopis. redakcji). Morskie orły nie porozumiewają się jednak w żaden sposób z innymi przedstawicielami swojego gatunku.

Walka: Podczas walki Morskie Orły dziobią, a często ułatwiają sobie pracę przyszpilając ofiarę szponami do ziemi.

Duże zwierzę

Kości Wytrzymałości: 1k8+2 (6pw)
Inicjatywa: +2 (+2 Zrę)
Szybkość: 6 metrów, w locie 22 metry
Klasa Pancerza: 13 (+2 Zrę, -1 rozmiar, +2 naturalny)
Ataki: dziobnięcie +1, przyszpilenie szponem +1
Obrażenia: dziobnięcie 1k6+2, przyszpilenie szponem 1k4+2
Front/Zasięg: 1,5m na 1,5m/3,5m
Specjalne cechy: szybkie leczenie (1pkt na rundę)
Rzuty obronne: Wytrw+2, Ref+4, Wola+0
Atrybuty: S 14, Zr 14, Bd 14, Int 2, Rzt 10, Cha 15
Umiejętności: nasłuchiwanie +2, zauważanie +2, wyzwalanie się +6

Klimat/teren: gorący i umiarkowany, morza
Występowanie: grupa (4-12), stado (6-30)
Skala wyzwania: 2
Skarb: standardowy
Charakter: neutralny
Rozwój: 2-3KW (duży)
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 cze 2019, 18:35 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka