Potwory

Górska bestia

tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006
Górska bestia to stworzenie z rodziny gigantów. Ma humanoidalną budowę - dwie nogi, dwie ręce, oraz tułów i głowę umiejscowioną w odpowiednim miejscu. Dorasta do czterech metrów wysokości, a jego waga wynosi zwykle około 300 kilogramów. Głowa górskiej bestii jest nieproporcjonalnie mała w stosunku do reszty ciała, podczas gdy klatki piersiowej mogliby jej pozazdrościć najlepiej zbudowani ludzcy barbarzyńcy. Istota ta ma niewielkie stopy, niemniej nie ma większych problemów z utrzymaniem równowagi. Jedynym owłosionym miejscem na ciele górskiej bestii są stopy - cała reszta jest „goła”.

Broń: górskie bestie to stworzenia inteligentne, a więc podczas walki mogą posługiwać się rozmaitymi narzędziami. Nierzadko widzi się te giganty dzierżące maczugi czy bułaty, ale ulubionym narzędziem zabijania górskich bestii są ich własne pięści - w zwarciu, oraz leżące nieopodal przedmioty (np. głazy, meble), gdy przychodzi im walczyć na dystans.

Miejsca występowania: górskie bestie, jak sama nazwa wskazuje, zamieszkują tereny górzyste. Zwykle można je spotkać na terenach o klimacie gorącym, choć niekiedy zapuszczają się na obszary o klimacie umiarkowanym.

Występowanie: górskie bestie są samotnikami, chociaż jeśli zmusi je do tego sytuacja, potrafią żyć w grupie, a nawet zakładać niewielkie społeczności.

Cechy charakteru: górska bestia to stworzenie zdecydowanie nieprzyjazne ludziom oraz elfom. Winą za tą nienawiść należy obarczyć tych drugich, którzy siłą odbierają górskim bestiom tereny mieszkalne. Od czasu, gdy górskim bestiom zabrany został las Ragloth, wszelkie negocjacje w sprawie pokoju między tymi rasami dobiegły końca. Dlatego też potwory te bardzo często napadają na karawany kupieckie przemierzające górskie szlaki, oraz na poszukiwaczy przygód, którzy zapuszczają się zbyt głęboko od cywilizacji. Niekiedy zdarza się, że górskie bestie nawiązują z niektórymi rasami stosunki handlowe - na przykład z krasnoludami zamieszkującymi podziemia Ragloth. Ogólnie jednak są to do szpiku kości złe oraz bezwzględne stworzenia.

Hierarchia: górskie bestie, jeśli łączą się w społeczności, wybierają swoich wodzów spośród najbardziej wiekowych osobników w plemieniu. Górskie bestie, które ukończyły piętnaście lat, uznawane są za dorosłych przedstawicieli gatunku, i właśnie w tym wieku pozwala im się walczyć u boku plemiennych wojowników - wcześniej tylko niewielka część ma okazję wykazać się podczas polowań. Dzieci są traktowane w sposób „humanitarny”, a ich wychowaniem zajmują się głównie samice.

Stosunek do magii/bóstw: górskie bestie nie parają się magią, wierzą jednak w Aviatora. Nie budują świątyń, a jedynie stawiają posągi oraz wyrocznie. Jest to rasa niespecjalnie umiłowana przez Stwórcę, mimo to Bóg często zsyła górskim bestiom łaski i błogosławi im w walce z innymi stworzeniami.

Porozumiewanie: górskie bestie porozumiewają się w języku wspólnym


Walka: górska bestia atakuje każdego, kto znajdzie się na jego terytorium. Ignoruje wszelkie oznaki życia, które znajdują się poza nim.

a) tratowanie -> górska bestia tratuje przeciwnika, zadając mu k10+5 pkt. Obrażeń

Duży gigant

Kości Wytrzymałości: 10k8+20 (65pw)
Inicjatywa: +0
Szybkość: 9m
Klasa Pancerza: 17 (-1 rozmiar, +8 naturalny)
Ataki: walnięcie +12 wręcz, rzut kamieniem +12 dystansowy
Obrażenia: walnięcie k8+5, kamień: rozmiar średni k4+5, każdy kolejny rozmiar w górę lub w dół to 2 pkt. obrażeń więcej lub mniej)
Front/Zasięg: 3m na 3m/2m
Specjalne ataki: tratowanie
Specjalne cechy: redukcja obrażeń 4/+1; jeśli zostaje zaatakowany łukiem lub kuszą, otrzymuje dodatkowe k6 obrażeń
Rzuty obronne: Wytrw+9, Ref+3, Wola+3
Atrybuty: S 20, Zr 10, Bd 14, Int 10, Rzt 10, Cha 9
Umiejętności: zauważanie +2, nasłuchiwanie +1, upadanie +1, wspinaczka +9, równowaga +1
Atuty: Potężny Atak, Zogniskowanie umiejętności (wspinaczka)

Klimat/teren: gorący, góry
Występowanie: zazwyczaj pojedynczo, zdarzają się jednak grupy liczące do 20 osobników
Skala wyzwania: 11
Skarb: standardowy
Charakter: neutralny zły
Rozwój: 10-13KW
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 cze 2019, 18:35 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka