Potwory

Wieczny Strażnik - tekst archiwalny

2 sierpnia 2006
Mając czternaście lat, zostałem zabrany przez ojca na łupieżczą wyprawę do zrujnowanej świątyni Talony. To miała być szybka robota. Ot, wchodzimy do środka, czyścimy teren ze ścierwa, które na przestrzeni lat mogło się tam zadomowić, bierzemy wszelkie kosztowności i uciekamy. Kiedy weszliśmy do środka, miałem już złe przeczucia.

Było tam jakoś dziwnie pusto i cicho. Nie było nawet słychać szczurów czy nietoperzy, których z całą pewnością powinno tu być od groma. Po paru chwilach krążenia po korytarzach, trafiliśmy do dużego hallu, na którego końcu znajdował się bogato zdobiony ołtarz. Było tam pełno obrazów i flag z symbolami Pani Trucizn, ale nie tylko. Leżały tam bowiem naczynia i przedmioty wykonane ze szczerego złota... zgadywałem, że gdybym je wszystkie sprzedał, nie musiałbym martwić się o chleb do końca życia. Moją uwagę przykuł jednak zwłaszcza Sztylet Talony, jedna ze świętych broni Pani Trucizn. Od ostrza emanowała bladoniebieska aura magicznej energii. Obok piedestału, na którym leżał artefakt, stały dwa ogromne, kamienne posągi. Mimo że zostały wykonane z takiego, a nie innego surowca, to jednak miały bardzo „ludzkie” rysy twarzy. Zupełnie jakby każdy z nich był zamienionym w kamień i dwukrotnie powiększonym człowiekiem. Kiedy mój ojciec sięgnął dłonią po sztylet, ignorując magiczną aurę, wydawało mi się, że jeden z posągów się poruszył. Zaraz potem drugi. Zupełnie jakby rozprostowywały stawy po trwającym wiele lat śnie. Po chwili nie miałem już wątpliwości, że to wieczni strażnicy, o których tak wiele czytałem w bibliotece Nadzanurel

Jorgen FertWieczny strażnik to konstrukt zwykle powoływany do życia przez magów, służący najczęściej do strzeżenia przedmiotów oraz pomieszczeń w podziemnych kompleksach świątynnych. Jest to dzieło kapłanów Gonda, którzy, stworzywszy prototyp i odesławszy go do Akademii Gonda, wysłali efekt swojej pracy na kontynent. Wieczni strażnicy szybko pojawili się w wielu świątyniach i miejscach kultu. Zwykle pilnowali relikwii świętych oraz cennych artefaktów, ale zdarzało się też, że strzegli przejść na niższe poziomy czy tylko poszczególnych pomieszczeń.

Wieczny Strażnik może mieć różne rozmiary i może różnie wyglądać - w zależności od tego, jak zaprojektował go stwórca. Zwykle są to jednak konstrukty zbliżone wyglądem do człowieka, których rozmiary nie przekraczają pięciu metrów wysokości. Wieczny strażnik jest zbudowany z kamienia, cechuje go więc duża odporność na większość tradycyjnych ataków. W większości starć z wiecznymi strażnikami najbardziej przydatna okazuje się silna magia. Dobrze działają więc czary, ale również zaklęty oręż.

Stworzenie wiecznego strażnika wiąże się z dużymi kosztami w złocie. Po pierwsze - należy zebrać dostateczną ilość surowca, a po drugie - tchnąć w niego duszę i uwięzić ją w klejnocie, który musi stale znajdować się w promieniu kilometra od konstruktu, by ten mógł prawidłowo działać. Wieczny strażnik nie potrafi mówić ani wydawać żadnych dźwięków, poza zgrzytaniem kamienia o kamień, gdy się porusza. Rozkazy może mu wydawać tylko i wyłącznie właściciel klejnotu duszy. W przypadku, kiedy właściciel umiera, wieczny strażnik wykonuje rozkazy, które pan wydał mu przed swoją śmiercią. W przypadku, gdy ostatnie polecenie brzmiało „pilnuj sztyletu”, wieczny strażnik będzie strzegł sztyletu choćby przez wieki. Łączny koszt utworzenia kamiennego strażnika wynosi 115.000sz. Stworzenie wymaga też rzucenia zaklęć: ograniczone życzenie, ożywienie przedmiotu, bycza siła, spowolnienie.

Wieczny Strażnik
Duży konstrukt

Kości wytrzymałości: 15k10 (75pw)
Inicjatywa: -2 (-2 Zrę)
Szybkość: 9m
Klasa Pancerza: 30 (-2 Zrę, +22 naturalny)
Ataki: uderzenie +12 wręcz, kamienny wielki miecz +12 wręcz
Obrażenia: uderzenie 1k12+9 wręcz, kamienny wielki miecz 2k6+12
Front/ Zasięg: 2m na 2m / 3,5 m
Specjalne ataki: Wstrząs
Specjalne cechy: szybkie leczenie 4
Rzuty obronne: Wytrw+5, Ref+3, Wola+7
Atrybuty: S28, Zr7, Bd-, Int-, Rzt14, Cha12

Klimat/ teren: każdy, podziemia i ruiny
Występowanie: pojedynczo lub parami
Skala Wyzwania: 17
Skarb: brak
Charakter: neutralny
Rozwój: 15-19KW

Walka
Zmuszeni do walki wieczni strażnicy używają zazwyczaj swego wzrostu i siły do pokonania przeciwnika. Potrafią używać zdolności Wstrząs - polega ona na tym, że wieczny strażnik uderza w ziemię z taką siłą, że wszystko w promieniu dziesięciu metrów pada ofiarą wstrząsu i musi wykonać rzut obronny na Refleks, by nie upaść z impetem na ziemię. ST wynosi 20, a obrażenia 1k8. Sam wieczny strażnik traci wtedy 1 punkt wytrzymałości za uderzenie w ziemię - potraktujmy to jako samookaleczenie ;).
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 cze 2019, 18:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka