Potwory

Biały Goryl - tekst archiwalny

2 sierpnia 2006
Maszerowaliśmy już trzeci dzień. Z każdą minutą wchodziliśmy coraz wyżej. Mieliśmy zamiar zdobyć ten szczyt i dotrzeć na wieżę jeszcze przed południem następnego dnia. Jednak Bogowie mieli na ten temat odmienne zdanie i jeszcze przed nastaniem nocy zesłali nam straszliwą burzę śnieżną. Z braku innych możliwości, schroniliśmy się w niewielkiej jamie, tuż przy słabo udeptanej ścieżce wiodącej na górę. Było tam w miarę sucho, a i ognisko można było rozpalić. Każdy z nas był przekonany, że na takiej wysokości nie rezydują żadne niebezpieczne stworzenia, poza bestiami czającymi się wewnątrz góry. Zasnęliśmy.

I wtedy przyszedł ten stwór. Ogromny, przypominał wyglądem goryla. Zaryczał przeciągle i zbliżył się. Skuliłem się i zadrżałem. Miecz był zbyt daleko, nie zdążyłbym po niego dobiec. Bestia przystanęła i zaczęła węszyć. Była blisko Ealora. Zbyt blisko. Goryl ryknął potężnie, po czym wykonał zamach i trzasnął elfa otwartą ręką. Wielka, ciężka dłoń była ostatnią rzeczą, jaką Ealor ujrzał w swoim krótkim życiu. Zerwałem się na równe nogi i dobiegłem do miecza, nie bacząc, że mogę skończyć tak samo, jak mój towarzysz. Chwyciłem za rękojeść i przyjąłem bojową postawę. Byłem gotów.

Idnas Polvar, obieżyświat
Białe goryle to potężne, ale pozbawione inteligencji stworzenia, zamieszkujące wysoko położone, zimne tereny. Nikt nie wie w jaki sposób powstały. Przyjmuje się powszechni, że istniały już u samego początku życia na Duaronie.

Wyglądem niewiele różnią się od goryla. Jedyną, ale zasadniczą różnicą, dzielącą zwykłe goryle, a ich białych kuzynów, są kolosalne wręcz rozmiary tych drugich. Białe goryle dorastają niekiedy do pięciu metrów wzrostu, a często osiągają przy tym wagę niemal dwóch ton. Posiadają śnieżnobiałą sierść i duże, zazwyczaj czarne oczy. Zazwyczaj, gdyż istnieją wzmianki o gorylach z czerwonymi oczyma. Nikt jednak nie zdołał tego potwierdzić.

Usposobienie białych goryli jest nieprzyjazne ludziom. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj to właśnie ludzie wkraczają nieproszeni do siedzib stworów, które nie zwykły tolerować intruzów. Z rąk białych goryli giną głównie nieostrożni wędrowcy, tacy, którzy przed rozbiciem obozu nie sprawdzają, czy w okolicy nie ma świeżych tropów jakichś nieludzkich istot. Tak właśnie skończył Ealor Nieśmiały i tak mógł skończyć Idnas Polvar.

Białe goryle atakują więc tylko wówczas, gdy znajdą intruzów na swoim terytorium, bądź też kiedy zostaną do tego w ten, czy inny sposób sprowokowane.


Biały goryl
Duże zwierzę

Kości wytrzymałości: 9k8+36 (63pw)
Inicjatywa: +0
Szybkość: 9m
Klasa Pancerza: 14 (+4 naturalny - gruba sierść)
Atak: uderzenie +10, naskoczenie i przygwożdżenie do ziemi +10
Obrażenia: uderzenie 1k8+4, naskoczenie i przygwożdżenie do ziemi 2k8+8
Front / zasięg: 3m na 3m/ 4m
Specjalne ataki: duszenie
Specjalne cechy: odporność na zimno (8)
Rzuty obronne: Wytrwałość +10, Refleks +6, Wola +3
Umiejętności: nasłuchiwanie +10, zauważanie +10, ciche poruszanie +10, równowaga +10, upadanie +10, wyzwalanie się +10, pływanie +14, skakanie +14, ukrywanie +10, przeszukiwanie +10

Klimat/ teren: zimny/ góry
Występowanie: zazwyczaj pojedynczo, choć czasami trafiają się pary lub liczące kilku osobników grupki
Skala wyzwania: 10
Skarb: skóra warta 20k100 sz.
Charakter: neutralny
Rozwój: 9-13 KW

Walka
Zmuszone do walki białe goryle używają tego, co dała im matka natura, a więc niezwykle silnych i ciężkich łap. Jedno takie uderzenie jest w stanie zabić wiotkiego elfa lub człowieka. Goryl potrafi też oddać skok (do 3 metrów), wskoczyć na przeciwnika i powalić go dzięki swemu ogromnemu ciężarowi.

Duszenie - zgodnie z zasadą opisaną w Księdze Potworów, stworzenie posiadające zdolność duszenia może ją wykorzystać, wykonując uprzednio pomyślny test zwarcia. Obrażenia wynikające z duszenia wynoszą w przypadku białego goryla 2k10+8 punktów obrażeń.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
~Chezter 24 wrz 2006, 14:01
Ale brzydki rysunek :P

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 cze 2019, 18:35 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka