Postacie

Lienos Almeros - tekst archiwalny

2 sierpnia 2006
Lienos Almeros to jeden z najbardziej znanych bardów w Sardan. Przyszedł na świat w liczącej czterystu mieszkańców wiosce o nazwie Shol. Jego ojciec był rzemieślnikiem, wyrabiał z gliny przedmioty codziennego użytku. Matka była bardem.

Zamiłowanie do snucia opowieści i występowania przed publicznością Lienos odziedziczył po matce. Już w wieku dziesięciu lat elf był tak zafascynowany tym fachem, że znał zdecydowaną większość pieśni napisanych przez matkę. Nie kryła ona podziwu dla swojego syna, tym bardziej, że zawsze chciała, by jej dziecko odziedziczyło po niej zajęcie.

Lienos Almeros nie ma rodzeństwa. Zanim się urodził, matka był w ciąży i miała urodzić dziewczynkę, poroniła jednak wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Oprócz zamiłowania do epickich historii o sławnych bohaterach, młody Lienos przejawiał niezwykły talent magiczny. W wieku czternastu lat został posłany na trzyletnie studia do Akademii Magii w Lyos. Nauczył się tam wielu zaklęć i sztuczek, jednak zapał do nauki magii szybko wystygł i Lienos poszedł do szkoły bardów. Jak się okazało, nie rozstał się z magią na dobre, bo i tam uczono go pomniejszych czarów.

Po ukończeniu Szkoły Bardów, Lienos znajdował zajęcie śpiewając po karczmach i zabawiając tłumy. Rok później przyłączył się do Krwawego Zgromadzenia, znanej ekspedycji poszukiwaczy przygód. Właśnie z Krwawym Zgromadzeniem dokonał najbardziej chwalebnych czynów oraz napisał najlepsze pieśni.

Obecnie jest znany w całym kraju, jest autorytetem dla innych bardów oraz wykłada w akademii, w której sam niegdyś się uczył. Duch przygody go nie opuścił i nadal chętnie przyłącza się do poszukiwaczy przygód, lecz zwykle nie pozostaje z jedną grupą dłużej niż miesiąc.

Imię: Lienos Almeros
Rasa: elf
Klasy: bard 28
Punkty wytrzymałości: 28k6+28+20 (123pw)
Inicjatywa: +11 (+8 Nadzwyczajna Inicjatywa, +3 Zrę)
Szybkość: 9m
Klasa Pancerza: 25 (+4 zbroja, +3 Zrę, +2 pierscień ochrony, +6 pas nadnaturalnej osłony)
Atak: długi miecz płomieni +20/+15/+10 wręcz (zogniskowany)
Obrażenia: 1k8 (+k6 pkt od ognia)
Specjalne Cechy: Wiedza bardów +32, muzyka barda
Rzuty Obronne: Wytrw+13, Ref+21, Wola+20
Atrybuty: S 12, Zr 16, Bd 12, Int 18, Rzt 14, Cha 25
Umiejętności: Alchemia +14, Blefowanie +31, Czarostwo +19, Ciche poruszanie +18, Dyplomacja +31, Koncentracja +6, Kradzież kieszonkowa +13, Nasłuchiwanie +12, Odcyfrowywanie zapisów +8, Pływanie +4, Przebieranie +12, Równowaga +13, Skakanie +6, Stosowanie magicznych urządzeń +12, Szacowanie +7, Ukrywanie +10, Upadanie +10, Wróżenie +5, Wspinaczka +5, Wyczucie kierunku +12, Wyczucie pobudek +12, Występy +33, Wyzwalanie się +18, Zastraszanie+11, Zbieranie informacji +36
Atuty: Poprawiona Inicjatywa, Błyskawiczny Refleks, Żelazna Wola, Wielka Wytrwałość, Zogniskowanie broni (długi miecz), Epicka twardość, Epicka reputacja, Rzucanie w walce, Zmysł Walki, Nadzwyczajna inicjatywa, Ogłuszająca Pieśń, Bezpośredni Strzał, Natchnienie doskonałością, Nagła inspiracja, Poprawione trafienie krytyczne (długi miecz)
Charakter: neutralny dobry
Ekwipunek: długi miecz płomieni, zbroja skórzana "Zguba Roślin", pierścień ochrony +2, pas nadnaturalnej osłony +6

Czary zapamiętane (6/5/5/5/5/5/4) : 0 - Oszołomienie, Tańczące światła, Otwarcie/zamknięcie, Odporność, Czytanie magii, Kuglarstwo; 1 - Zauroczenie osoby, Wezwanie potwora I, Uśpienie, Leczenie lekkich ran; 2 - Zachwyt, Wykrycie myśli, Ślepota/głuchota, Języki, Niewidzialność; 3- Emocja, Rozproszenie magii, Leczenie poważnych ran, Obłożenie klątwą, Podmuch wiatru; 4 - Wezwanie potwora IV, Wiedza o legendach, Dominacja nad osobą, Zwiększona niewidzialność, Modyfikacja pamięci; 5 - Zmylenie kierunku, Zamglenie umysłu, Większe rozproszenie, Fałszywy obraz, Krąg leczniczy; 6 - Wezwanie potwora VI, Masowe przyspieszenie, Kąśliwy zwrok, Ciągły obraz


"Zguba Roślin" - nieustannie tworzy efekt Zmniejszenia Roślin, noszący raz dziennie może rzucić Osłonę Antyroślinną (na 7.poziomie)
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka