Postacie
 • Atrynidzi

  tekst archiwalny - 24 sierpnia 2008

  To była robota jak każda inna. Przeprowadzić karawanę przez Rivendor. Robiliśmy to z chłopakami setki razy. Tamtego razu klient zapłacił dodatkowo za możliwie szybkie przeprowadzenie go przez dżunglę. Udaliśmy się Ścieżką Życia, tą samą, którą sześćdziesiąt lat temu chadzałem z ojcem na polowania. Ścieżka Życia, o ironio! Weszliśmy w głąb lasu. Wszyscy czuliśmy, że coś wisi w powietrzu, ale nie warto było już się cofać.

 • Guldek

  tekst archiwalny - 18 listopada 2007

  Powszechnie mówi się, że gobliny to na wskroś plugawe, obrzydliwe, brzydkie i złe istoty. Trudno się z tym nie zgodzić. Od każdej reguły istnieją jednak wyjątki. W przypadku goblinów takim wyjątkiem jest Guldek, o którym pragnę wam dziś opowiedzieć.

 • Tarnis Dor

  tekst archiwalny - 15 sierpnia 2007

  Tarnis Dor przyszedł na świat w Veldmar, niewielkiej wsi położonej kilka mil na zachód od Tlogdonis. Jego ojcem był kowal Hews, specjalizujący się w wyrobie narzędzi rolniczych, a matką Dahiena, miejscowa zielarka. Już jako niemowlę Tarnis był bardzo wyrośnięty, a w pierwszych latach życia dała o sobie znać jego żywiołowa natura. Rodzice podjęli decyzję o wysłaniu syna do wuja mieszkającego w Tlogdonis. Liczyli, że zostanie przyjęty do gwardii tamtejszego możnowładcy, który właśnie ogłaszał nabór do straży granicznej.

 • Ludzie mgieł

  tekst archiwalny - 3 sierpnia 2007

  Jasnowłosy elf szedł chybotliwie przez las, od czasu do czasu opierając się o drzewa. Z jego skórzanej kurtki wystawała przezroczysta butelka, w której niekiedy coś chlupotało - zwłaszcza, kiedy elf wykonywał gwałtowniejsze ruchy. Z oddali słychać jeszcze było niewyraźne, radosne okrzyki, przed którymi elf próbował uciec. W głowie czuł pustkę, w której nawet jego ledwo słyszalne kroki odbijały się hukiem, przyprawiającym o zawroty.

 • Almuar Terlon

  tekst archiwalny - 28 lutego 2007

  Almuar Terlon to bajarz znany w okolicach Morza Księżycowego. Urodził się w metropolii Mulmaster jako syn dwojga znakomitych bardów. Jego matka była niegdyś powszechnie rozpoznawaną śpiewaczką, a ojciec słynął z zamiłowania do opowiadania historii o wielkich wojnach i wspaniałych bohaterach. Nie było w Mulmaster osoby, która nie znałaby małżeństwa Terlonów.

 • Yalanos Fenye

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Yalanos Fenye to elf zamieszkujący Samotną Knieję, a dokładniej - jej władca. Rządzi lasem od ponad stu lat, a jego władza cieszy się powszechnym uznaniem.

 • Xavier Ljaels

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Xavier to szpieg działający dla korzyści miasta Vurnee. Urodził się i wyszkolił w swoim fachu w Calimshanie.

 • Rubeus "Białobrody" Harklad

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Białobrody to jeden z najbardziej poszukiwanych piratów Oceanu Orków. Na przestrzeni kilku dziesięcioleci stał się zmorą wszelkich kupieckich statków, a także wojskowych galeonów. Pirat ten wywodzi się z ubogiej rodziny. Ojciec był marynarzem, a matka zwykłą wieśniaczką zajmującą się domem. Urodził się w Khorinis. Obaj rodzice brali czynny udział w wychowaniu syna, aż do czternastego roku życia - kiedy to wraz ze swoim bratem, Jarvisem, zaciągnął się na kupiecką pinasę jako marynarz i obrońca - w przypadku ewentualnych, pirackich ataków.

 • Hlunder Liyasam

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Hlunder Liyasam to wychowanek Zakonu Aviatora w Sardanie. Nigdy nie poznał swojej rodziny. Od najmłodszych lat poddawany był rozmaitym próbom i zmuszany do wyczerpujących treningów. Nigdy nie lubił zakonu, do którego trafił. Nie lubił zakonu oraz mnichów w nim przebywających. Ich wieczne milczenie bardzo go denerwowało.

 • Lienos Almeros - tekst archiwalny

  2 sierpnia 2006

  Lienos Almeros to jeden z najbardziej znanych bardów w Sardan. Przyszedł na świat w liczącej czterystu mieszkańców wiosce o nazwie Shol. Jego ojciec był rzemieślnikiem, wyrabiał z gliny przedmioty codziennego użytku. Matka była bardem.

 • Dresk Guldog - tekst archiwalny

  2 sierpnia 2006

  Dresk to trzydziestoletni barbarzyńca z Klanu Łosia. Jest synem Artgara Łupacza oraz jednej z wielu nie wybijających się niczym w tym klanie wieśniaczek. Już w wieku czternastu lat doskonale wprawił się w walce młotami bojowymi. Kiedy skończył szesnaście lat, gnomi wynalazca Ederk stworzył dla niego potężny bojowy młot obłożony wysokopoziomowymi zaklęciami ochronnymi - Gdaeruk. Od tamtego czasu Dresk bardzo często dowodził w wyprawach na wrogie plemiona.

 • Amyr Dalelost - tekst archiwalny

  2 sierpnia 2006

  Amyr Dalelost to okryty nienajlepszą sławą strażnik świątynny z Kerlev. Wywodzący się z mieszczańskiej rodziny chłopak w wieku lat szesnastu zhańbił honor swojej rodziny. Od tamtego czasu jest pilnie poszukiwany w całej Mitrenie.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 cze 2019, 18:51 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka