Podręczniki
 • "Kuźnia Gniewu" - Co kryje zrujnowana forteca krasnoludów?

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  „Kuźnia Gniewu” to druga z wydanych w Polsce oficjalnych przygód do trzeciej edycji systemu „Dungeons & Dragons”. Po niezłej „Bezsłonecznej Cytadeli” można było mieć nadzieję, że rozgrywka opracowana przez Richarda Bakera, również będzie prezentowała odpowiedni poziom. I owszem, prezentowałaby, gdyby „Kuźnia Gniewu” nie była jedną wielką heroiczną sieczką, polegającą na wyżynaniu coraz to kolejnych hord przeciwników.

 • "Księga Planów"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  W listopadzie 2004 roku w końcu ukazała się graczom i Mistrzom Podziemi długo wyczekiwana „Księga Planów”. Długo wyczekiwana, gdyż jej wydanie przesunęło się o cały rok. W związku z tym potencjalni nabywcy mają prawo oczekiwać naprawdę dobrego produktu.

 • "Księga Plugawego Mroku"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  „Księga Plugawego Mroku” to bez wątpienia jeden z ciekawszych i najbardziej wyczekiwanych podręczników do trzeciej edycji „D&D” w naszym kraju. Jeszcze kiedy był w fazie tłumaczenia, pojawiło się na jego temat wiele różnych opinii. Wszystko to za sprawą tematyki książki. Traktuje ona bowiem o czymś, co towarzyszyło ludziom od zarania dziejów, towarzyszy teraz i najpewniej towarzyszyć jeszcze będzie - mowa tu o złu.

 • "Księga Broni i Ekwipunku"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Dodatek do trzeciej edycji systemu „Dungeons & Dragons” - „Księga Broni i Ekwipunku", ukazał się na naszym rynku dość niespodziewanie. Nie było w jego przypadku standardowych dla ISY przesunięć premiery podręcznika. Suplement ten nie był także szczególnie reklamowany.

 • "Zapomniane Krainy: Opis Świata"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Dnia 17 stycznia na półkach polskich Empików pojawił się pierwszy, oficjalnie w Polsce wydany podręcznik do „Forgotten Realms” – „Zapomniane Krainy: Opis Świata”. Polscy gracze czekali na ten podręcznik już od kilku lat, ponieważ data jego premiery wciąż ulegała zmianom.

 • "Srebrne Marchie"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  „Srebrne Marchie” to najnowszy wydany przez ISĘ podręcznik do „Dungeons & Dragons”, a jednocześnie pierwszy opisujący krainy geograficzne świata Forgotten Realms. W książce tej gracze i mistrzowie podziemi znajdą wszystkie niezbędne informacje, które będą potrzebne do gry w tytułowych Srebrnych Marchiach. Na jej wydanie polskim dedekowcom przyszło czekać prawie trzy lata. Mimo to z przyjemnością mogę stwierdzić, że ISA nie zmarnowała tego czasu i wydała naprawdę solidny podręcznik.

 • "Poradnik Budowniczego Twierdz"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  „Poradnik Budowniczego Twierdz” to najnowszy dodatek do trzeciej edycji systemu „Dungeons & Dragons”. Tłumaczony i przygotowywany przez bardzo długi czas, wpadł w moje ręce dopiero w pół roku po zapowiadanej premierze, a wszystko to dzięki kolejnym obsuwom premier, do jakich zdążyła nas przyzwyczaić ISA.

 • "Podręcznik Przygód Epickich"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Na wydanie „Podręcznika Przygód Epickich” w Polsce, fanom przyszło czekać ponad cztery lata. ISA podawała coraz to kolejne daty premier, a więc obsuwy były niemiłosierne. Można to wszystko zrzucić na fakt, iż podręcznik ma dużą objętość i w wydaniu amerykańskim było sporo błędów, także merytorycznych. Możliwe, że w wydaniu polskim chciano się przed nimi ustrzec.

 • "Podręcznik Psioniki"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Poszukiwacze przygód opowiadają czasem o rzadkim typie bohaterów, którzy potrafią samą siłą woli naginać prawa natury do swych celów. Owe moce nie mają magicznej natury. Nie są też wytworem plotek - to sztuka psioniki.

 • "Rasy Faerunu"

  tekst archiwalny - 16 listopada 2008

  Wydawnictwo ISA nie próżnuje. Odkąd zapowiedziało, że wyda wszystkie suplementy do Zapomnianych Krain, co kilka miesięcy na rynku ukazują się dodatki do „D&D” opisujące pewne elementy tegoż świata. Ostatnio w moje ręce wpadły „Rasy Faerunu”. Czekałem na ten podręcznik z niecierpliwością, toteż gdy tylko znalazł się na półce poznańskiego Empiku, niezwłocznie zdecydowałem się na zakup.

 • "Podmrok"

  tekst archiwalny - 16 listopada 2008

  Jednym z najbardziej intrygujących aspektów świata Zapomnianych Krain jest Podmrok. Owa mroczna część Faerunu fascynowała mnie, odkąd pamiętam. Jednak przez długi czas informacji o niej było jak na lekarstwo - tyle, co w kilkudziesięciu zdaniach podręcznika podstawowego i w paru wydanych w Polsce powieściach, których akcja toczy się głęboko pod powierzchnią Faerunu. Całkiem niedawno jednak ISA uraczyła miłośników Zapomnianych Krain polską edycją podręcznika „Underdark” - poświęconego w całości Podmrokowi.

 • "Bóstwa i Półbogowie"

  tekst archiwalny - 2 sierpnia 2006

  Jakiś czas po tym, jak ISA wydała w Polsce trzecią edycję systemu „Dungeons & Dragons”, na rynku ukazał się dodatek do tejże gry, zatytułowany „Bóstwa i Półbogowie”. Na rozmaitych forach dyskusyjnych rozgorzały rozmowy - czy wydawanie osobnego podręcznika opisującego jedynie religię uniwersum nie jest zwykłym pójściem na komercję? Osobiście spotkałem się z tą książką już kilka lat temu, jednak dopiero dziś mam okazję ją zrecenzować. Moja opinia na jej temat wcale się nie zmieniła - nadal uważam, iż jest to bardzo dobry podręcznik, lecz adresowany do wąskiego grona odbiorców.

 • "Bezsłoneczna Cytadela"

  tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006

  Dlaczego ktokolwiek powinien przemierzać popękany bruk Starej Drogi? Forteca, która niegdyś rzucała swój cień na trakt, już tego nie czyni - niektórzy szepczą, iż w dawno minionych czasach ziemia pochłonęła twierdzę w całości. Czworo odważnych poszukiwaczy przygód postanowiło odkryć prawdę i wyruszyło Starą Drogą, lecz nigdy nie powróciło.

 • Midnight

  Czy zastanawialiście się kiedyś, co działoby się, gdyby Sauron wygrał, Frodo nie zdołał zniszczyć pierścienia, a Aragorn zdradził? Midnight odpowiada na te pytania.

  • 1 Komentarz • 1072 Wyświetlenia
  • Zegarmistrz – 23 gru 2009, 23:50

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka