Klasy
 • Potworny mag

  tekst archiwalny - 24 sierpnia 2008

  Potworni magowie to wbrew pozorom nie szaleńcy czy psychopaci pałający się Sztuką, ale zaklinacze wywodzący się z dzikich plemion ras uważanych za niecywilizowane. Gnolle, orkliny, trolle i inne potworne humanoidy, giganci, a także centaury oraz inne baśniowe stworzenia często rozwijają swoje zdolności w tej klasie.

 • Truciciel - klasa prestiżowa

  tekst archiwalny - 18 listopada 2007

  Truciciel jest uosobieniem zabójcy, który nie chce być zauważonym, ani nawet przypuszczalnie powiązanym ze zgonem jakiejś osoby. Truciciele są najczęściej płatnymi mordercami bez sumienia. Jak może sugerować sama nazwa, truciciel jest osobą oddaną jednemu stylowi życia - życia wśród zabójczych trucizn, życia w cieniu oraz życia, które nie może być zaliczone do długich.

 • Zighba

  tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006

  Zighba to wskrzeszona do życia istota, która za czasów swojego ziemskiego żywota trudniła się praktykowaniem sztuk magicznych i została zniszczona przez silniejszego od siebie adepta.

 • Nożownik

  tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006

  Nożowników jest wielu, tak wielu, jak i samych noży. Jeden będzie cichym skrytobójcą, inny rzucającym się w szale berserkerem, jeszcze inny zwyczajnym karczemnym obijmordą. Dzieli ich bardzo dużo, łączy obsesyjne umiłowanie noży. Sztylety, kuchenne tasaki, rzutki i zwykłe noże do masła – póki można zrobić nimi krzywdę, znajdują się w obrębie zainteresowań Nożownika. Przedstawicieli tej profesji odrzucają ogromne ostrza, topory, dzidy, łuki i kusze. Każda klasa jest tak samo odpowiednia na nożownika i tyle jest historii dochodzenia do szczytu mistrzostwa we władaniu nożami, ilu jest Nożowników. Najważniejszym atrybutem przedstawicieli tej klasy jest oczywiście zręczność, jednakże są to wojownicy bardzo wszechstronni i dla każdego co innego może być ważne.

  • 3 Komentarze • 1257 Wyświetleń
  • Rybson – 5 sty 2012, 00:14
 • Dres (klasa podstawowa) - tekst archiwalny

  1 sierpnia 2006

  Pojedynczy dres, nieważne jakiego poziomu, nie jest w stanie nic zrobić - bronić się, atakować, zawsze traci premię od Zr do KP, nie może mówić ani rozumieć, co się do niego mówi. Może jedynie Kręcić kluczem na smyczy, co wprowadza w stan irytacji wszystkie stworzenia w okolicy nie będące dresami. Jego drugą zdolnością jest Gwizd. Użycie gwizdu to akcja darmowa, nie prowokująca okazyjnego ataku. Po nim, w czasie 1 minuty, do dresa przybywa na wezwanie 2k4 innych dresiarzy. Jeśli wśród przybyłych nie było osobnika poziomu przynajmniej piątego (ze zdolnością Szefostwo), mogą tylko chaotycznie kręcić się wokół miejsca lęgu (zazwyczaj klatka przy bloku albo ławka), atakując bez celu przechodniów.

  • 6 Komentarzy • 1385 Wyświetleń
  • Rybson – 10 paź 2011, 09:20
 • Ostatnie artykuły

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka