Broń i przedmioty

Mikstura Antygrawitacji

tekst archiwalny - 30 października 2007
Wędrowaliśmy już od wielu dni. Podróż nie należała do łatwych, ale do twierdzy prowadziła tylko jedna droga. Dwudziestego dnia dotarliśmy do Wąwozu Upadłych Elfów. Nazajutrz mieliśmy dotrzeć do Mostu Gigantów, który wyznaczał półmetek naszej wędrówki. I dotarliśmy. Ale tam, gdzie powinien być most, znajdowała się teraz kilkudziesięciometrowa przepaść. Najwyraźniej komuś zależało, byśmy nie dostali się do warowni.
- Na Miecz Helma! Prowadziłeś nas dwadzieścia dni tylko po to, żeby dotrzeć na skraj tej cholernej przepaści!? - wrzeszczał wściekle Hrund, barbarzyńca z Północy.
- Skądże mogłem wiedzieć, że ktoś postanowi utrudnić nam wyprawę? - bronił się przewodnik. Hrund zmierzał w jego kierunku miarowym krokiem, a jego twarz wyrażała czystą złość
- Stój, Hrundzie! - krzyknął Ihtor, wyjmując z plecaka kilka niewielkich flakoników - Na wszystko znajdzie się rada.


Mikstura Antygrawitacji to substancja wynaleziona niegdyś przez alchemika Ravatusa z Cienistej Doliny. Pewnego razu, próbując udoskonalić eliksir latania, dodał do niego liść dębolotu i rozdzielił wszystkie składniki w nieproporcjonalny sposób. Po zażyciu preparatu, ze zdumieniem spostrzegł, że wprawdzie nie mógł latać, ale za to bez najmniejszych problemów pokonywał grawitację. Jako że do stworzenia swego nowego wynalazku potrzebował jedynie niewielkiej ilości kosztownych, sproszkowanych piór gagatoryksów, a za to większych porcji powszechnie dostępnego korzenia Irgitu, sporządzenie Mikstury Antygrawitacji kosztowało go bardzo niewiele. Szybko zauważył, że ma w swoich rękach kurę znoszącą złote jajka.

W istocie, Mikstura Antygrawitacji przyniosła Ravatusowi duże zyski. Od tej pory miejscowi podróżnicy, ilekroć wyruszali w niebezpieczne podróże, zwłaszcza zaś w góry, zaopatrywali się w przynajmniej kilka flakoników eliksiru. Ravatus na starość przeniósł się do Selvaunt i ciesząc się bogactwem, i sławą, sporządzał coraz to kolejne mikstury aż do końca swoich dni. Alchemik stanowi idealny przykład na to, że niekiedy wystarczy jedna, krótka chwila, jeden przypadek, by odmienić swoje życie nie do poznania. Dziś receptura eliksiru nie jest już żadną tajemnicą i flakoniki z Miksturą Antygrawitacji można nabyć w większości sklepów alchemicznych.

Jak sama nazwa wskazuje, wynalazek Ravatusa pozwala na ignorowanie zasad grawitacji. Substancja zaczyna działać już w kilkanaście sekund po wypiciu. Pijący czuje rozchodzący się po całym ciele chłód i ma wrażenie, jakby jego ciało stało się nagle znacznie lżejsze. Od tej chwili, przez równą godzinę może kroczyć w powietrzu tak, jakby było ono twardym podłożem. Nie będzie mu straszna żadna przepaść, ani duża wysokość - eliksir ochroni go przed spadnięciem w dół. Dodać należy, że osoba używająca mikstury, ma prawo chodzić nie tylko na jednym poziomie. Może dowolnie zmieniać wysokość, na jakiej się porusza, jeśli tylko wejdzie lub zejdzie po wyimaginowanych, niewidzialnych schodach. Nie są znane ograniczenia, na jaką wysokość może się wspiąć - jedynym jest czas działania eliksiru.

Działanie: istota, która wypije Miksturę Antygrawitacji, przez godzinę ignoruje prawa grawitacji.

Cena: w zależności od kupca i regionu, od 70 do 200 sztuk złota.
KOMENTARZE (3) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
miszowaty 27 lis 2007, 01:03
Jesteś MG to zmodyfikuj to na swój sposób, myślę że to nie problem, choć dokładny opis to zawsze dokładny opis :P
Kristof Dernhest Eidenfel 1 lis 2007, 13:12
Hmm, a jak postać skoczy, to co się z nią stanie? Poleci pionowo w górę i tak będzie lecieć aż do wyczerpania mocy eliksiru, czy może zatrzyma się na jakiejś wysokości? Kłopot rozwiązałeś tymi "schodami", ale po prawdzie - mało to przekonywające.
Logan 31 paź 2007, 11:42
Pewnie taki eliksir jak ten wymyślony przez nieszczęsnego alchemika z początku Morrowinda - oby nie! :P

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:10 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka