Broń i przedmioty

Hełm Mrokowzroku

tekst archiwalny - 30 października 2007
(...) jednak wysadzając mur w powietrze, zaskoczyli nas bardzo. Wielki i ciężki, wystrzelił w górę niczym gejzer, a po chwili z nieba zaczęły spadać jego strzępy, raniąc naszych żołnierzy i przełamując szyk. W miejscu, gdzie jeszcze przed chwilą stała kilkumetrowej grubości ściana, teraz unosił się kurz i dym. Był środek nocy. Ludzkie oczy z trudem dostrzegały cokolwiek, co znajdowało się zaledwie kilka metrów przed nimi. Niewielka grupa krasnoludów, którzy przecież potrafili widzieć w mroku, stanęła w pierwszym szeregu.

Po chwili spośród chmur kurzu wyłonili się pierwsi wrogowie. Postacie odziane w czarne spodnie i kolczugi tego samego koloru, formowały szyk na dziedzińcu świątyni. Mieli na głowach wysokie, czarne jak noc hełmy z okularami, skutecznie zakrywającymi oczy. W tych hełmach coś było. Wyczuwałem bijącą od nich magię.

I wtedy wróg natarł. Czarni rycerze ruszyli biegiem wprost na nas. Wkrótce przełamali szyk. Walczyli tak, jakby otaczająca ich zewsząd ciemność nie miała żadnego znaczenia, podczas gdy nasi wojownicy bronili się niemal po omacku. Nie minęło dużo czasu, a wyznawcy Bane'a zajęli dziedziniec.

Pierwszy etap bitwy o Dom Torma dobiegł końca. Ponieśliśmy klęskę.


Tyrion Traf, paladyn TormaHełm Mrokowzroku to magiczny przedmiot, wynaleziony niegdyś przez czarodzieja Heqana Tafrasa z Twierdzy Zhentil na potrzeby wyznawców Bane'a. Oto bowiem Zhentilczycy zechcieli niegdyś zagarnąć do własnych celów świątynię Torma, znajdującą się na granicy ich kraju. Wiedząc, że tradycyjne oblężenie równało się samobójstwu, zdecydowali się użyć wszelkich możliwych podstępów, byle tylko osiągnąć swój cel. Pomijając fakt, iż wcześniej wysłali do świątyni swoich szpiegów, a także zastosowali najnowocześniejsze maszyny oblężnicze, wyposażyli swoich najlepszych wojowników w magiczne hełmy. Dzięki nim mieli widzieć w ciemnościach tak samo, jak za dnia. Hegan Tafras wraz z ze swoimi uczniami stworzył kilkaset takich hełmów, z czego ponad sto zostało później wykorzystanych w walce z Tormitami. Ostatecznie świątynia została zdobyta przez zhentilczyków, a następnie zamieniona w sanktuarium Bane'a.

Hełmy Mrokowzroku mają czarną barwę i są wyposażone w nosal oraz okular. Z otworów na oczy bije ciemność. Posiadają także czarne osłony kolcze, skutecznie chroniące szyję i kark. Z przodu hełmu, tuż nad nosalem, wygrawerowana jest dłoń - symbol Bane'a.

Jak już zostało powiedziane, Hełm Mrokowzroku daje noszącemu moc widzenia w ciemnościach. Jest ona jednak znacznie silniejsza, aniżeli rasowe cechy elfów lub krasnoludów. Każdy, kto założy Hełm Mrokowzroku, widzi świat dokładnie tak, jak za dnia, bez ograniczeń zasięgu ani barw. Wszystkie hełmy zostały zaklęte w taki sposób, że ich magiczne właściwości działają tylko w wypadku, gdy nosząca osoba jest lojalnym wyznawcą Bane'a. Wyznawcy wszystkich innych bóstw noszą go jak zwykły hełm i nie mogą korzystać z jego specjalnych mocy. Oryginalne Hełmy Mrokowzroku można dostać tylko w Twierdzy Zhentil, będąc oddanym sługa Czarnego Pana. Magia na nich spoczywająca nie jest jednak na tyle potężna, by nie dało się wykonywać duplikatów. Z tego względu znalezienie kopii hełmu nie powinno być dużą trudnością. Szkopuł w tym, że takie przedmioty nie zawsze działają zgodnie z przeznaczeniem.

Cena: ok. 4000 sztuk złota
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kristof Dernhest Eidenfel 1 lis 2007, 13:09
Fajna historia do strasznie zwyczajnego w gruncie rzeczy przedmiotu. No i ta nazwa zabija trochę :) Ale ogólnie - nieźle opisane.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:05 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka