Broń i przedmioty

Róg Pokrzepienia

tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006
Walka rozgorzała na dobre. Obserwujący ją ze wzgórza generał, łapał się za głowę. Każdy z oddziałów powoli, acz nieuchronnie rozbijał szyki wroga. I wtedy stało się to, czego generał obawiał się najbardziej. Konnica przeciwnika ustawiła się w kilkusetmetrowym szeregu, gotowa do wykonania zabójczej szarży. Widział, że jego ludzie podupadli na duchu. Pojedynczy żołnierze wycofywali się, łamiąc szyki. - Jergens, na co czekasz, zagrzmij! - pomyślał, czując na swym czole spływającą kroplę potu. I wtedy Jergens zagrzmiał. Generał patrzył na pole bitwy jak zaczarowany. Szyki jego oddziałów ponownie stały się nie do naruszenia, a w miarę upływu czasu żołnierze przeciwnika padali pod ciosami ludzi kapitana Jergensa. Wroga piechota została zdziesiątkowana. Jedynym problemem pozostała jazda, czekająca już na sygnał do szarży.

Kronikarz Tromar, „Historia wojny Miradzkiej - Bitwa pod Herodon”Rzecz, którą chcę dziś przedstawić, zwie się Rogiem Pokrzepienia. Nie wiadomo kto wymyślił tę nazwę, prawdopodobnie jest ona jednak tak samo stara, jak sam przedmiot. Najsłynniejszy z Rogów należy do władcy Miradu, króla Trogdara IV. Jego armia używała artefaktu podczas walk z Hoar. Plotki mówią, że Trogdar, będący fanatycznym wręcz kolekcjonerem wszystkiego, co magiczne, posiada niejeden, a kilka Rogów. Trudno powiedzieć, na ile te plotki są prawdziwe, choć wszystko wskazuje na to, że Miradzka armia dysponuje przynajmniej trzema sztukami.

Nie ukrywam, iż zdobyty przeze mnie egzemplarz pochodzi z niepewnych źródeł. Nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że osoba, która dostarczyła mi go jakiś czas temu, jest po prostu uzdolnionym złodziejem i jakimś cudem zdołał ukraść Róg. Jednak wygląda na to, że przedmiot działa jak należy. W momencie, gdy ktoś w niego zadmie, jego sprzymierzeńcy, znajdujący się w obrębie kilkudziesięciu metrów, nabierają niebywałej odwagi. Są w stanie robić rzeczy, na które normalnie nigdy by się nie porwali. Tak też było w przypadku opisanej powyżej bitwy pod Herodon, kiedy to żołnierze Trogdara zdołali oprzeć się wrogiej kawalerii. Polegli niemal wszyscy piechurzy, jednak ostatecznie ofensywa konnicy została rozbita. Osoba znajdująca się pod wpływem działania Rogu, czuje się znacznie silniejsza, niż jest naprawdę. I co by nie mówić, nie jest to tylko jej złudzenie - znacie przecie powiedzenie „Jesteś takim, jakim się czujesz”, prawda? Ciekawy jest też fakt, iż przedmiot działa wyłącznie wtedy, gdy jest używany przez osobę o dobrym charakterze. Kiedy nie dzierży go osoba o prawym sercu, Róg co prawda grzmi, lecz nie działają jego nadzwyczajne moce.

Ciągle jednak nie ma odpowiedzi na pytanie, kto i gdzie wykonał Rogi. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że osób znających tą tajemnicę należy szukać w Mirad, choć nikt nie jest w stanie tego w żaden sposób potwierdzić. Tak czy inaczej, stworzenie repliki Rogu Pokrzepienia to bardzo trudne zadanie, którego mogą się podjąć jedynie doświadczeni magowie.

Nim dobijemy targu, przyjrzyj się przedmiotowi. Jak sam widzisz, jest to dość duży, wykonany z brązu róg. Jego większy otwór wyrzeźbiono na kształt otwierającej się lwiej paszczy. Po bokach występują zdobienia w postaci krwistoczerwonych szlachetnych kamieni, natomiast cała powierzchnia rogu pokryta jest runami. Nie wiadomo jakiego są pochodzenia i co oznaczają, ale bez wątpienia bije od nich silna woń magii.

Zdolności: Róg może zostać użyty kilkakrotnie podczas bitwy, co 4k10 minut. Gdy zostanie użyty, działa na wszystkich sojuszników dzierżącej go osoby, znajdujących się w promieniu 30 metrów od niego, a efekt utrzymuje się przez 1k4 minut. Osoby znajdujące się na obszarze działania przedmiotu, zyskują premię +2 do umiejętności opartych na Sile oraz +6 do wszelkich rzutów obronnych na Siłę Woli. Są też odporni na wszelkie próby zawładnięcia ich umysłem przez czary takie jak Zauroczenie czy Strach, otrzymują premię +2 do ataku oraz +1 do obrażeń. Walczą do momentu, gdy ilość ich punktów wytrzymałości spadnie poniżej 10 - wtedy jednak jest już za późno na odwrót.

Wymagania: osoba używająca Rogu musi mieć dobry charakter

Cena: ze względu na unikatowość Rogu Pokrzepienia, jego cena rynkowa jest bardzo wysoka. Znalezienie podobnego przedmiotu w jakimkolwiek sklepie czy nawet gildii, graniczy z cudem.
KOMENTARZE (2) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
naimad 7 sie 2007, 15:56
Poprawione:D
Dalien 7 sie 2007, 14:17
" Cena: ze względu na unikatowość Rogu Pokrzepienia, jego cena rynkowa jest bardzo wysokie." Poprawić plz

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka