Broń i przedmioty

Serce Marraja

tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006
Serce Marraja przez setki lat spowijała mgła legend, które - coraz liczniejsze - opowiadane były jako bajki lub opowieści w karczemnym zgiełku.

Legenda głosi, że w ogromnej górze noszącej nazwę Moutos swą siedzibę stworzył potężny czarodziej Margaj, wcześniej wygnany za doprowadzenie swej ogromnej mocy do wielkiego rozchwiania poprzez eksperymenty wskrzeszania zmarłych, co doprowadziło do śmierci setek istnień.

Pragnąc uciec przed szaleństwem spowodowanym samotnością, Marraj postanowił odebrać sobie życie. Zadbał jednak o to, żeby jego cząstka nigdy nie została zapomniana i umieścił w rękojeści pięknego jednoręcznego miecza kawałek swego serca oraz wygrawerował swe imię na klindze. Zapiski w księgach głoszą o niezwykłych, lecz trudnych do osiągnięcia właściwościach ostrza. Każdy, kto podczas walki wbije miecz w swe serce, przejdzie do świata poległych, aby powrócić po jednym dniu i jednej nocy do świata żywych, bogatszy o moc ofiarowania życia zmarłej osobie. Dokonać tego będzie mógł bez ponoszenia żadnych konsekwencji. Jeśli jednak śmiałek użyje miecza po raz kolejny, jego dusza będzie musiała zastąpić miejsce wskrzeszonej osoby… Sam miecz natomiast umożliwia swe użycie jedynie raz na 10 lat. Tyle bowiem trwa okres regeneracji mocy miecza, aby miał jej wystarczająco dużo, do wyrwania duszy śmiertelnika z zaświatów. Słyszano również, iż miecz nadaje się do walki, jednak nie może nikogo zabić, ponieważ stworzony został wyłącznie w czystych intencjach…

Serce Marraja to obusieczny krótki miecz jednoręczny. Rękojeść wykonana jest ze srebra. Jest również ozdobiona elfickim pismem. Na ostrzu wygrawerowany jest napis "Marraj".

Specjalne działanie/zastosowanie:
Gdy podczas walki członek drużyny wbije miecz w swe serce, jego PW spada do 1, on sam natomiast traci przytomność. Postać nie odczuwa bólu podczas tej czynności. Śmiałek dochodzi do siebie po jednym dniu i jednej nocy, odzyskując PW podczas ocknięcia się. Postać posiada wtedy przez pól dnia moc, dzięki której może wskrzesić jedną osobę.

Waga: 800 g
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kristof Dernhest Eidenfel 4 sie 2007, 10:11
Błąd w imieniu na początku artykułu - "Margaj"
Skoro miecz został stworzony do walki, ale nie można nim zabijać, to dlaczego jego zdolność specjalna może być użyta tylko w walce? Już sobie wyobrażam tych graczy, pytających "Mistrzu, a trwa jeszcze walka, bo chciałbym użyć Serca Marraja?"

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka