Broń i przedmioty

Amulet Respektu

Nie każdy rodzi się wprawnym kupcem, zdolnym dyplomatą czy utalentowanym obwoływaczem. Większość ludzi nie widzi problemu by podejść do nieznajomego i zapytać gdzie znajduje się najbliższa gospoda. Są jednak tacy, którzy dostają mdłości na samą myśl o nawiązaniu rozmowy z kimś, kogo nie znają. Zwłaszcza, jeśli tym kimś jest osoba o przeciwnej płci.

Tak, przyjacielu, nieśmiałość to wcale nie taka rzadka rzecz. Rozumiem, że matula usypiała cię opowieściami o dzielnych rycerzach walczących z plugawymi potworami i zdobywającymi serca najmożniejszych niewiast. W praktyce nasz świat nie jest wcale taki kolorowy. Nieśmiałym się nie rodzisz. Nieśmiałym się stajesz. I właśnie z myślą o Tobie zaprojektowałem mój najnowszy wynalazek.

Amulet, który mam przyjemność ci zaoferować, na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od dziesiątek innych, podobnych mu przedmiotów. Jedyną rzeczą, która wydaje się w nim osobliwa, jest niewielki, czerwony klejnot będący sercem wisiorka. Kiedy tylko go założysz, poczujesz się pewniejszy siebie. Nie spuścisz już wzroku, gdy piękna kobieta puści do ciebie oczko. Nie zlękniesz się, gdy wrzaśnie na ciebie karczemny rzezimieszek. Nie obejdzie cię zbytnio, gdy jakiś złośliwiec stwierdzi, że masz wielki brzuch. Twoje sadło, twoja sprawa. Nic innym do tego.

Zwykły wypad do sklepu nigdy już nie będzie dla ciebie koszmarem! Powabne spojrzenia kobiet jedynie rozpalą w tobie pożądanie, a wierz mi, mało która oprze się twemu nowemu urokowi. Lubisz grę "kto kogo przetrzyma"? Rozgrywasz ją za każdym razem, gdy siedzisz w tawernie przy kuflu piwa? Doskonale. Od dziś to twoi przeciwnicy będą tymi, którzy zrezygnują jako pierwsi.

Działanie: osoba, która nosi amulet, otrzymuje pewne korzyści. Jeśli bazowy modyfikator Charyzmy tej osoby jest ujemny (wartość Atrybutu jest mniejsza niż 10), przedmiot niweluje karę Atrybutu. Modyfikator jest wówczas neutralny (+0), wygląda to więc zupełnie tak, jakby Charyzma osoby, która założyła Amulet, wzrosła nagle do wartości 10.
W przypadku osób, których bazowa wartość Charyzmy jest większa lub równa 10, Amulet Respektu powiększa tę bazową wartość o jeden - niezależnie, czy aktualna wartość Charyzmy wynosi 15, 30, 40 czy 100. Byleby tylko nie była mniejsza od 10.
Nietrudno więc zauważyć, że Amulet Respektu najbardziej przyda się postaciom mającym niski współczynnik Charyzmy.

Cena: standardowa cena tego typu przedmiotu wynosi około 1000 sztuk złota.
KOMENTARZE (1) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kristof Dernhest Eidenfel 25 gru 2006, 10:41
Mocny, fajny przedmiot - jedyna rzecz która mnie w nim uwiera to fakt, że jednak nie jest niczym rewelacyjnym ani specjalnie odkrywczym. No ale to zależy jeszcze od systemu, tu widzę, że to D&D, bo np. w Earthdawnie takie przedmioty to zupełny standard :)

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:52 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka