Broń i przedmioty

Pierścień Larlocha

tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006
Niezwykły pierścień o ogromnych możliwościach, dających noszącej go osobie potęgę.

Przydaje się on podczas walki - za każdym razem, gdy przeciwnik rzuca czar ofensywny i kieruje go w noszącego, rzucający traci tyle punktów życia, jaki jest poziom rzucanego czaru. Np. w przypadku 9-poziomowego czaru, rzucający traci 9 punktów wytrzymałości. Ale to nie wszystko. Te punkty wytrzymałości, które traci atakujący, są zyskiwane przez ofiarę czaru i są traktowane jako punkty leczące rany noszącego. W przypadku, gdy noszący jest w pełni zdrowia, nie otrzymuje dodatkowych punktów wytrzymałości.

Pierścień nie wyróżnia się praktycznie niczym wśród innych, może poza bardzo estetycznym wykonaniem. Obręcz przedmiotu wykonana jest ze złota, a w jego środku leży pięknie wyszlifowany szmaragd.

Pierścienie te są bardzo rzadkie - dawno temu były król Thay produkował je masowo, jednak zwój ze sposobem wykonania przedmiotu zniknął w dziwnych okolicznościach i do teraz żaden z mędrców nie znalazł sposobu na zrobienie reprodukcji, mającej przynajmniej połowę skuteczności oryginału. Nie wiadomo, ile takich pierścieni jest w obiegu. Na pewno jednak znane są cztery krążące po Sardanie.

Przeciętna cena, za jaką posiadacze są skłonni oddać przedmiot, wynosi piętnaście tysięcy sztuk złota, choć jego możliwości znacznie przewyższają tę wartość.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:14 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka