Broń i przedmioty

Oko Drytosa

Oko Drytosa to legendarny artefakt, pobłogosławiony przez samego boga mórz i oceanów, Drytosa. Przedmiot ten został stworzony niemal pięćset lat temu i na przestrzeni tych pięciu wieków wielokrotnie zmieniał właścicieli. Pierwszym był Drakus, czarodziej nekromanta. Stracił on jednak artefakt w bitwie z gigantami. Po nim dzierżył go wódz krasnoludzkiego klanu Strongheart, zamieszkującego Kotlinę Lodu na wyspie Coldes.

Oko Drytosa to nic innego jak zwykły kamień, na którym spoczęła łaska boga mórz. Są na nim wyrysowane mistyczne runy w złotym kolorze. Ma rozmiary ludzkiego oka, jednak mimo niepozornej wielkości dzierżąca go osoba zyskuje wiele nadnaturalnych zdolności. Rany, które odnosi, zasklepiają się w błyskawicznym tempie, przez co osobę noszącą Oko Drytosa trudno pokonać w bezpośredniej walce. Ponadto dzierżyciel znajduje się pod działaniem czaru Przyspieszenie ruchu, dopóki trzyma przedmiot w ręku. Łaska Drytosa podczas każdego trafienia pozwala zadać wrogowi dodatkowe 1k4 obrażeń.

Oko Drytosa to przedmiot, z którego można korzystać, trzymając go w ręku. Osoby, które dotychczas dzierżyły przedmiot, przekonały się, że jest to niewygodne, i dlatego ostatni tuzin właścicieli 'montował' artefakt na rękojeści miecza.

Specjalne: szybkie leczenie 5, Przyspieszenie ruchu, dodatkowe 1k4 obrażeń przy każdym trafieniu
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka