Broń i przedmioty

Magiczna Opaska Piracka

tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006
Opaska ta przeznaczona jest tylko dla wilków morskich, w których płynie prawdziwa piracka krew. Od zwyczajnych opasek odróżnia ją malutki klejnot na środku części przesłaniającej oko. Jak łatwo się domyślić, to właśnie z niego opaska czerpie magiczną moc, a mianowicie udoskonala ona wzrok.

Działa mniej więcej jak dalekosiężna luneta. Jeżeli przesłaniasz sobie nią oko niezdolne do samodzielnej pracy, tym lepiej dla ciebie, ponieważ diament ów przesyła wiadomości do mózgu i w reakcji tej nie bierze udziału oko, które w tej sytuacji przeszkadza. Nie jest powiedziane, iż postać o zdrowym wzroku nie może korzystać z mocy opaski, ale w takim układzie postać widzi dokładnie na odległość o połowę mniejszą niźli ślepe oko. Wiadomo, iż owa opaska ślepemu oku pozwala widzieć na 500 m w dal, dzięki niej jesteś w stanie dojrzeć każdy, najmniejszy nawet szczegół na tej odległości. No ale niestety posiada ona również mankamenty takie jak: gorsza widoczność na bliskie odległości i –2 do uników. Nie jest wskazane zbyt częste noszenie opaski ze względu na to, iż wzrok może popsuć się na stałe i możliwe będzie patrzenie tylko w dal. Powinno się używać jej maksymalnie dwa razy dziennie, wtedy ryzyko trwałego uszkodzenia wzroku zanika. Opaska nie daje żadnych możliwości w nocy.

Jest strasznie trudno ją zdobyć, ale miejscami, gdzie najlepiej jej szukać, są targi morskie, gdzie handlarze wymieniają się towarami i łupami zdobytymi podczas żeglugi. Jest to niezwykle cenny towar ze względu na to, że jest niespotykany. Cena detaliczna wynosi 5 000 sztuk złota.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka