Broń i przedmioty

Kula Antymagii

tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006
Kula Antymagii jest silnym artefaktem o bardzo ciekawej mocy. Otóż, w obrębie pięćdziesięciu metrów od niej nie działa żadna magia ani artefakt, a każdy efekt czaru, który w tym obrębie z jakiegoś powodu się znalazł, zostaje zanegowany.

Kula ma wygląd wielkiego jajka o średnicy jednego metra, bogato zdobionego klejnotami i kosztownościami. Według osób, które ponoć widziały kulę, znajdują się na niej ponad dwa tuziny cennych rubinów, dwa tuziny szmaragdów i pirytów, a całość jest dodatkowo zdobiona diamentami. W miejscach niezdobionych kula promienieje jasnym światłem.

Historia tego artefaktu nikomu nie jest znana. Niektórzy mędrcy ze Świecowej Wieży podejrzewają, iż został on stworzony w Trudnych Czasach przez samą boginię Mystrę, zanim zginęła ona z rąk Helma i została zastąpiona przez śmiertelniczkę Midnight. Wiadomo tylko o jednym takim artefakcie, który, według relacji świadków, znajduje się na czubku jednego ze szczytów gór Grzbietu Świata, gdzieś w jaskini.

W okolicznych miastach kupcy wyznaczają za niego dużą cenę, są bowiem w stanie zapłacić nawet sto tysięcy sztuk złota, za przetransportowanie kuli do ich siedzib. Osoby, które miały styczność z artefaktem powiadają jednak, że Kula Antymagii jest osobliwie ciężka i nawet wzgórzowe giganty wynajęte przez władze Easthaven nie mogły ruszyć jej z miejsca. Poza tym szczyt jest patrolowany z góry przez niebieską smoczycę o nieznanym nikomu imieniu.

W związku z tymi opowieściami, kupcy mają do dyspozycji coraz mniej najemników, którzy podjęliby się tego, jakże trudnego zadania.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka