Broń i przedmioty

Hełm Demonów

tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006
Ten hełm należał kiedyś do jednego z najpotężniejszych baatezu w Faerunie. Jak głosi legenda, Hełm Demonów ma moc przyzywania tanar'ri. Wystarczy, że użytkownik siłą woli będzie próbował zmaterializować przed sobą demonicznego pomocnika, a ten przybędzie z Otchłani i będzie mu służył aż do śmierci lub odesłania.

Oprócz tego, Hełm Demonów zapewnia noszącemu premię do wszystkich rzutów obronnych +1 i zapewnia ochronę w postaci premii +2 do Klasy Pancerza. Użytkownik otrzymuje również premię +1 do Roztropności, dopóki hełm znajduje się na jego głowie. Istnieje 25% szans, że przyzwany demon nie będzie chciał słuchać swego pana i zaatakuje go.

Bohaterowie dobrzy, którzy używają Hełmu Demonów częściej niż raz na dzień, ryzykują zmianę charakteru. Hełm został prawdopodobnie stworzony przez jakiegoś z przywódców baatezu, choć nie ma dowodów, które mogłyby potwierdzić tę tezę. Hełm Demonów jest koloru czarnego, a po jego bokach umocowane są powykręcane rogi, wyglądem przypominające te, które mają na głowie niektóre z baatezu.

SPECJALNE:
* przyzwanie tanar'ri 2/dzień
* premia +1 do wszystkich rzutów obronnych
* premia +2 do Klasy Pancerza
* premia +1 do Roztropności

Cena rynkowa: 30 000sz

Hełm Demonów obłożony jest zaklęciami, które uniemożliwiają stworzenie repliki lub kopii. Jakiekolwiek próby stworzenia drugiego tego samego przedmiotu, skazane są na niepowodzenie, a materialne komponenty zostają wówczas zużyte.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:44 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka