Broń i przedmioty

Fiolka Nieprzeniknionej Ciemności

tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006
Mała okrągła buteleczka, zrobiona z czarnego szkła, niczym się nie wyróżniająca. Ba! Nawet korek jest zwykły. Cały sekret w tym, że przy jej stwarzaniu zastosowano iluzję, która ma uniemożliwiać jej identyfikację.

Tylko wprawni adepci arkanów szkoły iluzji mogą widzieć jej prawdziwa naturę. Jej prawdziwy wygląd: poznaczona runami, gdzie się tylko da, koreczek ma kształt trupiej główki. Nie jest znana, historia tego przedmiotu. Wiadomo tylko, że długo była w posiadaniu świątyni Lathandera w Amn, lecz niestety została wykradziona...

Zastosowania: otwarcie butelki w dzień powoduje pokrycie obszaru o promieniu 2 kilometrów czarem Ciemność, tylko zamknięcie buteleczki może zniwelować czar. Jest ona widoczna tylko dla tego, kto ja otworzył. Ta osoba widzi tę buteleczkę tak, jakby świeczkę zapaloną w ciemności. Ta osoba również widzi normalnie w sferze działania czaru, widzi tak, jak w dzień.
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:47 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka