Broń i przedmioty

Dłoń Makrosa

tekst archiwalny - 1 sierpnia 2006
Dłoń Makrosa to jedna z pozostałości po słynnym skrytobójcy o tymże imieniu. Człowiek ten chodził po Duaronie niespełna dwieście lat temu i wsławił się na Vvanderfell jako niezwykle utalentowany złodziej i asasyn.

Sama broń została wykonana specjalnie dla jego potrzeb przez czarodzieja Drakosa - przywódcę kilkutysięcznej armii nieumarłych, która ruszyła na Ughandę, wyspę znajdującą się czterdzieści mil na zachód od najdalej w tym kierunku wysuniętego Dauronu. Miała ona być nagrodą za zamordowanie wiceprzewodniczącego Rady Starszych owej wyspy. Makros wykonał zadanie z problemami, ale już po kilku tygodniach od dnia zlecenia, mężczyzna został znaleziony we własnym mieszkaniu z poderżniętym gardłem. Drakos po wykonaniu zadania wręczył sztylet Makrosowi i zlecił kolejne, ostatnie już zadanie. Tym razem zabójca miał rozprawić się ze znanym poszukiwaczem przygód Tragonem, który miał stanąć na czele pospolitego ruszenia w walce z nieumarłymi. Znany z wybitnych zdolności wojennych Tragon nie dał się zaskoczyć i zabił niedoszłego zabójcę. Po tym wydarzeniu broń przez wiele lat przechodziła z rąk do rąk, a o niesamowitych wyczynach Makrosa powstawały dziesiątki legend, podobnie jak o jego zabójcy.

Dłoń Makrosa to sztylet ze złotą rękojeścią, z posrebrzanym, lekko zakrzywionym ostrzem. Na jego rękojeści wyrzeźbiona została niewielka czaszka, zaś u nasady ostrza w magiczny sposób wyryto literę "M".

Jak działa Dłoń Makrosa? Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że jest to sztylet pozwalający dzierżącemu na wydłużenie swoich kończyn. Dzięki temu zasięg broni kilkakrotnie rośnie. Kilkakrotnie, a dokładniej cztery razy. Tak więc jeśli normalny zasięg wynosiłby jeden metr, to używając Dłoni Makrosa zwiększa się on do metrów czterech. Sam proces wydłużania kończyny nie jest bolesny i dzieje się to szybko, niemniej ręka może znajdować się w takim stanie jedynie przez kilka sekund.

Specjalne działanie: czterokrotnie zwiększa zasięg rażenia, +1 do Zręczności na czas wydłużenia kończyny
Waga: 400 g
KOMENTARZE (0) Zaloguj się aby dodać komentarz. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2019, 19:16 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka